TENERYFA
Fuerteventura
GRAN CANARIA
Lanzarote

LA PALMA WYCIECZKI po polsku

ZWIEDZANIE LA PALMY bezdrożami - możliwość przejazdu lokalnymi drogami terenowym JEEPEM 4x4

CO ZWIEDZIĆ W TRAKCIE WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH PO LA PALMIE Z POLSKIM PRZEWODNIKIEM

La Isla Bonita czyli Piękna Wyspa...

Nazywana również La Isla Verde - Zielona Wyspa. Posiada najwięcej roślinności ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. W głębokim wąwozie znajduje się laurisilva - prastary las laurowo-wrzosowy z okresu trzeciorzędu z ogromnymi wrzosami, drzewami laurowymi oraz wysokimi paprociami. Teren stanowi Rezerwat Biosfery UNESCO.

La Palma to najbardziej górzysta wyspa na świecie, biorąc pod uwagę stosunek wysokości do powierzchni. W trakcie wycieczek fakultatywnych polski przewodnik wjedzie z Państwem na wysokość 2426 m. n.p.m. na najwyższy szczyt wyspy - Roque de Los Muchachos. Na terenie Parku Narodowego Caldera de Taburiente staniemy na krawędzi ogromnego krateru mającego 12 km średnicy i 1800 metrów głębokości. Wnętrze kaldery porastają lasy z sosną kanaryjską. Turystów zachwyca różnorodna kolorystyka lawy wulkanicznej i poszarpane formacje skalne, będące wynikiem postępującej erozji.
Ze względu na dużą przejrzystość nieba, w pobliżu najwyższego szczytu La Palmy, otwarto obserwatorium astronomiczne będące częścią obserwatorium na Teneryfie. Są tam znakomite warunki do obserwacji nieba. Oba obserwatoria stanowią Instytut Astrofizyczny Wysp Kanaryjskich.

Podążając Szlakiem Wulkanów zobaczymy ten, który spowodował ostatnią erupcję na Wyspach Kanaryjskich w 2021 roku (wulkan Cumbre Vieja 19.09-13.12.2021). W trakcie naszej wycieczki poczujemy żar wydostający się do dziś z wnętrza ziemi.

Zapoznamy się z kulturą pierwotnych mieszkańców wyspy - Benahoares. Dużą atrakcją archeologiczną są jaskinie z inskrypcjami oraz piktogramami - nacięciami i wyrytymi znakami skalnymi, których znaczenie i symbolika do dziś pozostają nieznane.

Zwiedzimy historyczne miejsce, gdzie rozpoczął się podbój La Palmy przez Hiszpanów.
W trakcie wycieczki fakultatywnej, jadąc widokowymi drogami przez małe osady, polski przewodnik pokaże plantacje bananów i zapozna z procesem upraw.

Odwiedzimy najważniejsze na wyspie sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej, będące najładniejszym kościołem na Wyspach Kanaryjskich.

Stolica wyspy Santa Cruz de La Palma uważana jest za jedno z piękniejszych miast na Wyspach Kanaryjskich. Spacerując po malowniczym Starym Mieście, przyjrzymy się zabytkowym rezydencjom. Wiele domów posiada kolorowe elewacje i charakterystyczne ukwiecone balkony wykonane z sosny kanaryjskiej. Zobaczymy główny plac w mieście Plaza de Espana (Plac Hiszpański) otoczony ciekawą zabudową. Na jednym z placów odtworzono replikę statku Krzysztofa Kolumba - Santa María. W jego wnętrzu Muzeum Morskie, gdzie można obejrzeć ówczesne instrumenty nawigacyjne, mapy oraz flagi statków. Jest również przepiękna promenada nadmorska, a na nabrzeżu zamki chroniące miasto przed atakiem piratów.