TENERYFA
Fuerteventura
GRAN CANARIA
Lanzarote

FUERTEVENTURA WYCIECZKI po polsku

ZWIEDZANIE FUERTEVENTURY bezdrożami - możliwość przejazdu lokalnymi drogami terenowym JEEPEM 4x4

CO ZWIEDZIĆ W TRAKCIE WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH PO FUERTEVENTURZE Z POLSKIM PRZEWODNIKIEM

najstarsza wyspa Archipelagu - tu zaczyna się historia Wysp Kanaryjskich...

W trakcie wycieczki fakultatywnej zwiedzimy najważniejsze historyczne miejsce, gdzie w 1402 roku rozpoczął się podbój Wysp Kanaryjskich przez Hiszpanów.
Zobaczymy też teren, gdzie w czasach prehiszpańskich przebiegał kamienny mur stanowiący granicę między dwoma rywalizującymi ze sobą królestwami Fuerteventury: Maxorata na północy i Jandía na południu.
Miasteczko rybackie z malowniczym portem to dawna siedziba władców północnej części Fuerteventury. Tamtejsza wieża chroniła wyspę przed atakami piratów.

Podczas wycieczek zatrzymujemy się na licznych punktach widokowych na stożki wulkaniczne pełniące funkcje świętych miejsc dla pierwotnej ludności - Majoreros. Stałym elementem krajobrazu Fuerteventury są stada kóz.

Odwiedzimy leżącą w kraterze wulkanu pierwszą stolicę wyspy, która jest obecnie najładniejszą miejscowością na Fuerteventurze. Warto zobaczyć Muzeum Sztuki Sakralnej oraz Muzeum Archeologiczne z wyrobami pierwotnych mieszkańców i pierwszych kolonizatorów.

Aby odkryć największe tajemnice Fuerteventury, w czasie wycieczek fakultatywnych część tras pokonujemy drogami szutrowymi, gdzie przeciętny turysta nie jest w stanie dotrzeć wypożyczonym samochodem. Po drodze mijamy wulkany, kratery i kaldery, przyglądając się im z bliska. Można zwiedzić jaskinie oraz tunele wulkaniczne o długości nawet kilkuset metrów.

Południowy półwysep słynie z najdłuższych i najpiękniejszych plaż Fuerteventury oraz pasma górskiego z najwyższym szczytem wyspy - El Pico de la Zarza 807 m. n.p.m. Uczestnikom naszych wycieczek pokazujemy te pasjonujące i nieskażone cywilizacją tereny, gdzie nie dotrzecie Państwo autobusem z żadnym innym biurem podróży.
Niesamowitą atrakcją zarówno dla dorosłych, jak i dzieci jest karmienie wiewiórek.

Malowniczymi drogami górskimi udajemy się na najbliżej położony Afryki kraniec Fuerteventury, znajdujący się na pionowych klifach o
wysokości 300 metrów. Z punktu widokowego panorama pasma górskiego i oceanu. Wybudowano tam również jedną z najładniejszych latarni.

Zainteresowani bliższym poznaniem architektury, tradycji i kultury mogą zwiedzić skansen ukazujący dawne życie mieszkańców wyspy, zajęcia związane z uprawą roli, hodowlą bydła oraz rzemiosłem. W zrekonostruowanych 7 domostwach można zgłębić technikę budowania domów.
W jednej ze starszych osad na Fuerteventurze znajduje się XVII wieczny kościół z kamiennym portalem zawierającym motywy azteckie (ptaków, ryb, lwów, węży  zjadających własne ogony).
Obejrzymy dawną wojskową siedzibę gubernatora wyspy oraz słynny Dom Pułkowników - budowle w stylu kolonialnym, gdzie obecnie odbywają się wystawy sztuki współczesnej.
Jedno z pierwszych miast na Fuerteventurze oferuje zwiedzającym centrum ekspozycyjne z najstarszym na wyspie odrestaurowanym wiatrakiem oraz parkiem kaktusów.
Zwiedzimy fabrykę soli produkująsól z wody morkiej tradycyjną metodą przez odparowywanie.

Fuerteventura nazywana jest również Plażą Wysp Kanaryjskich.
El Parque Natural de las Dunas de Corralejo (Park Krajobrazowy Wydm Corralejo) to obszar ruchomych wydm i wspaniałych plaż z wodą o turkusowej barwie. Wokół widoki na stożki wulkaniczne oraz sąsiednie wyspy: Lanzarote i Isla de Lobos.
Dla chętnych możliwość zorganizowania wyprawy na pobliską Isla de Lobos (Wyspę Wilków Morskich). Wycieczkę rozpoczyna rejs statkiem z przeszklonym dnem z możliwością podziwiania podwodnej fauny i flory. Ta niewielka wyspa, mająca zaledwie 4,5 km2, jest niezamieszkała i nieskażona przez cywilizację, polecana osobom ceniącym spokój. Istnieje możliwość plażowania i kąpieli w urokliwych zatokach z żółtymi lub czarnymi piaskami wulkanicznymi, bądź pieszej wędrówki. Oficjalny polski przewodnik przybliży Państwu historię tego miejsca i przekaże ciekawe informacje. Po drodze mijamy laguny, małe stożki wulkaniczne, dawny zbiornik na wodę opadową, latarnię morską, a na końcu odsalarnię. Na najwyższy szczyt Montana de la Caldera 127 m. n.p.m. prowadzi szlak pieszy. Trudy wspinaczki rekompensują niezapomniane widoki z góry na 3 wyspy: Isla de Lobos, Fuerteventurę i Lanzarote.


W celu zwiedzenia sąsiednich wysp zapraszamy na jednodniowe wycieczki fakultatywne po polsku z FUERTEVENTURY na LANZAROTE i GRAN CANARIĘ.