TENERYFA
Fuerteventura
GRAN CANARIA
Lanzarote

LANZAROTE WYCIECZKI po polsku

CO ZWIEDZIĆ W TRAKCIE WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH PO LANZAROTE Z POLSKIM PRZEWODNIKIEM

Isla del Fuego czyli Wyspa Ognia...

Wyspa o typowym krajobrazie księżycowym. Posiada ponad 100 wulkanów i 300 kraterów.
Park Narodowy Timanfaya - jeden z czterech Parków Narodowych na Wyspach Kanaryjskich, założony w 1974 roku. Wulkany Montanas del Fuego (Góry Ognia) w trakcie największej erupcji na Lanzarote w latach 1730-1736 oraz późniejszej w 1824 roku przekształciły równiny wyspy w zastygłe morze czarnej lawy, popiołów, oraz piasków wulkanicznych.
Podczas wycieczki fakultatywnej Park Narodowy Timanfaya można zwiedzić na wielbłądzie z polskim przewodnikiem. Ruta de los volcanes
(Szlak wulkanów) ma 14 km. Dla turystów są organizowane ciekawe pokazy potwierdzające aktywność wulkaniczną tego obszaru. Suche gałęzie wrzucone do zagłębienia w lawie zaczynają po chwili płonąć. Ponieważ temperatura na głębokości 12 metrów wynosi 600 stopni Celsjusza, na powierzchni można zobaczyć gejzer - do rur umieszczonych wewnątrz lawy wlewana jest woda, która po kilku sekundach zamienia się w parę. Atrakcją jest również naturalny wulkaniczny grill w restauracji El Diablo, gdzie na powierzchni 10 metrowego dołu temperatura wynosi 400 stopni Celsjusza.

W trakcie wycieczek oglądamy jaskinie uformowane w lawie. Zwiedzanie 2 kilometrów z 6-kilometrowego tunelu wulkanicznego, jednego z najdłuższych na świecie, biegnącego od krateru wulkanu do oceanu. 1,5-kilometrowy odcinek znajdujący się pod poziomem oceanu nazywany jest Tunelem Atlantydy. W jednej z jego grot powstało niewielkie słone jezioro.
Dom najbardziej znanego architekta kanaryjskiego
Césara Manrique zbudowano właśnie w tunelach wulkanicznych.

Zobaczymy przepiękne jezioro kraterowe utworzone w wyniku wybuchu podmorskiego wulkanu. Swój szmaragdowo-zielony kolor wody zawdzięcza algom.
Będziemy podziwiać poszarpane formacje skalne, będące efektem zderzania rzek lawy z oceanem.

Trasa wycieczki przebiega przez wioskę rybacką położoną w pobliżu gigantycznych klifów z najpiękniejszą plażą na Lanzarote. Jest ona wspaniałym rajem dla miłośnikow surfingu.
Na Lanzarote mieści się największa na Wyspach Kanaryjskich fabryka soli, produkująca sól z wody morskiej tradycyjną metodą przez odparowywanie.

Przejeżdżamy przez dolinę, będącą głównym regionem uprawy winorośli na popiołach wulkanicznych. Słynie ona z produkcji znanego wina Malvasía. Istnieje możliwość zwiedzenia najstarszej na Wyspach Kanaryjskich winiarni wraz z muzeum.

Najsłynniejszy na Lanzarote Park Kaktusowy - ponad 7200 kaktusów, ponad 1100 odmian sprowadzonych z Peru, Meksyku, Chile, Stanów Zjednoczonych, Kenii, Tanzanii, Madagaskaru, Maroka oraz innych Wysp Kanaryjskich.

Najbardziej znany na Lanzarote punkt widokowy na ogromym klifie mającym 400 m. n.p.m., zaprojektowany przez samego Cesára Manrique, z przepięknym widokiem na malowniczą cieśninę El Río oraz 3 wyspy: La Graciosa, Alegranza i Montana Clara.
Dla chętnych możliwość zorganizowania wycieczki na pobliską wyspę La Graciosa (Pełna Wdzięku). To najmniejsza z zamieszkałych Wysp Kanaryjskich, posiada 4 stożki wulkaniczne i jedne z najładniejszych plaż. Wyspa jest prawdziwym rajem dla osób szukających spokoju i kontaktu z naturą.


W celu zwiedzenia sąsiedniej wyspy zapraszamy na jednodniową wycieczkę fakultatywną po polsku z LANZAROTE na FUERTEVENTURĘ.