TENERYFA
Fuerteventura
GRAN CANARIA
Lanzarote

EL HIERRO WYCIECZKI po polsku

ZWIEDZANIE EL HIERRO bezdrożami - możliwość przejazdu lokalnymi drogami terenowym JEEPEM 4x4

CO ZWIEDZIĆ W TRAKCIE WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH PO EL HIERRO Z POLSKIM PRZEWODNIKIEM

La Isla Chiquita czyli Mała Wyspa...

Najmniejsza z 7 głównych Wysp Kanaryjskich i najbardziej wysunięta na zachód.
Krzysztof Kolumb podczas swojej drugiej wyprawy do Ameryki w 1493 roku nazwał wyspę "ostatnim widocznym miejscem europejskiego świata", gdyż faktycznie stanowi najbardziej wysuniętą na zachód część Europy.

Nazywana kiedyś Isla del Meridiano, czyli Wyspą Południka. W II wieku Ptolemeusz podał, że przez zachodnią część El Hierro Punta de Orchilla przebiega południk zerowy. Po dokonaniu dokładniejszych badań stwierdzono, że południk zerowy przebiega przez Greenwich.

El Hierro jest najmłodszą z Wysp Kanaryjskich i zarazem najbardziej aktywną wulkanicznie.
Od 2000 roku El Hierro w całości stanowi Rezerwat biosfery UNESCO, którego elementami lasy laurowo-wrzosowe, jałowce, zbocza wulkanów porośnięte sosnami kanaryjskimi oraz romantyczne pustkowia. Krajobrazy urozmaicają złoża lawy z ostatnich erupcji wulkanicznych oraz klify. El Hierro jest pierwszą i jedyną z Wysp Kanaryjskich niezależną energetycznie i całkowicie wykorzystującą odnawialne źródła energii dzięki centrali wodno-wiatrowej. Posiada 3 miejsca do ładowania samochodów z napędem elektrycznym. Od 2014 roku ma status geoparku i stawiana jest przez ekologów za wzór do naśladowania.

Gospodarka oparta jest na ekologicznej hodowli (krowy, kozy, owce), rolnictwie (ananasy, awokado, banany, papaje, mango, figi) i rybołówstwie.
Zatrzymamy się w tradycyjnej wiosce rybackiej. Będzie możliwość zjedzenia lunchu w restauracji prowadzonej przez rybaków, serwującej świeże ryby i owoce morza.
Podczas zwiedzania obowiązkowa wizyta w fabryce najsłynniejszych miejscowych deserów robionych od pokoleń tradycyjną metodą bez konserwantów oraz możliwość zakupu po cenach producenta. Quesadilla  składa się z sera, jajek, cynamonu, anyszku, mąki, cukru i cytryny.

Ze wszystkich Wysp Kanaryjskich Valverde to jedyna stolica nie leżąca nad oceanem. W trakcie wycieczki pokażemy centrum miasta oraz najładniejsze zabytki.

Ciekawostką El Hierro jest najmniejszy hotel na świecie wpisany na listę rekordów Guinessa.
Zobaczymy również skałę wystającą z oceanu będącą symbolem wyspy.

Brak masowej turystyki stwarza możliwości indywidualnych wycieczek fakultatywnych 1-3 dniowych dla najbardziej wymagających turystów, chcących odpoczywać w ciszy i spokoju z dala od wielkich ośrodków turystycznych.